LINKIT :
Kiitokset!
Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti: Ilmoittautuneet sarjoittain
Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti: Ilmoittautuneet seuroittain
Lakeuden viesti: Ratamestarin lausunto
Lakeuden viestin valvojan lausunto
Lakeuden viestin kilpailuohjeet
Lakeuden viesti pelastussuunnitelma
Kilpailukutsu Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti
Kuvia kisamaastosta 4.06.17


TULOKSET - Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti 4.6.2017

Lakeuden viesti 4.6.2017, Jouppilanvuori, RaJu

H21 D21 H110 D110 H130 D130 H150 D150 H170 D170 H190 HD55 HD45 HD35 HD30

H21

(7,1 + 7,1 + 7,1)

   1.    13 Vaajakosken Terä 1                                             2.04.33           
            1 Lauri Oikarinen                              40.19    2.       40.19        2. 
            2 Petteri Huikko                               44.00    1.     1.24.19        1. 
            3 Juha Sorvisto                                40.14    1.     2.04.33        1. 
   2.     4 Ikaalisten Nouseva-Voima 1                                     2.06.15    +01.42 
            1 Vesa Taanila                                 39.24    1.       39.24        1. 
            2 Tero Linnainmaa                              45.13    3.     1.24.37        2. 
            3 Mikko Knuuttila                              41.38    3.     2.06.15        2. 
   3.     7 Kangasala SK 1                                                 2.15.35    +11.02 
            1 Jaakko Istolahti                             44.50    7.       44.50        7. 
            2 Mikko Hölli                                  46.39    7.     1.31.29        8. 
            3 Topias Tiainen                               44.06    4.     2.15.35        3. 
   4.     5 Ikaalisten Nouseva-Voima 2                                     2.15.49    +11.16 
            1 Teemu Oksanen                                44.55    8.       44.55        8. 
            2 Juha Luoma                                   44.09    2.     1.29.04        4. 
            3 Konsta Vanhanen                              46.45    5.     2.15.49        4. 
   5.     1 Hiidenkiertäjät 1                                              2.18.04    +13.31 
            1 Jenny Patana                                 51.52   14.       51.52       14. 
            2 Tomi Närvä                                   45.34    4.     1.37.26        9. 
            3 Mikko Patana                                 40.38    2.     2.18.04        5. 
   6.    14 Vaajakosken Terä 2                                             2.18.13    +13.40 
            1 Petri Saari                                  42.25    3.       42.25        3. 
            2 Teemu Karjalainen                            46.38    6.     1.29.03        3. 
            3 Timo Joensuu                                 49.10    6.     2.18.13        6. 
   7.     9 Lapuan Virkiä 1                                                2.20.53    +16.20 
            1 Ari-Pekka Joensuu                            43.55    5.       43.55        5. 
            2 Antton Sankelo                               47.24    9.     1.31.19        7. 
            3 Teemu Rantala                                49.34    7.     2.20.53        7. 
   8.     2 IF Femman 1                                                    2.28.21    +23.48 
            1 Matias Lund                                  49.52   12.       49.52       12. 
            2 Anders Bäckström                             48.05   11.     1.37.57       10. 
            3 Jens Jern                                    50.24    9.     2.28.21        8. 
   9.    11 Rasti-Kurikka 1                                                2.29.07    +24.34 
            1 Eero Markkila                                49.50   11.       49.50       11. 
            2 Antti Iivari                                 49.02   12.     1.38.52       12. 
            3 Antti Hemminki                               50.15    8.     2.29.07        9. 
  10.     3 IF Femman 2                                                    2.29.11    +24.38 
            1 Viljam Grahn                                 50.24   13.       50.24       13. 
            2 Robin Bäckström                              47.48   10.     1.38.12       11. 
            3 Staffan Järn                                 50.59   11.     2.29.11       10. 
  11.    12 Suunta Jyväskylä 1                                             2.37.45    +33.12 
            1 Marko Tölli                                  54.56   15.       54.56       15. 
            2 Lauri Pohjola                                52.05   13.     1.47.01       13. 
            3 Matti Alonen                                 50.44   10.     2.37.45       11. 
  12.    10 RasTiimi 1                                                     2.43.02    +38.29 
            1 Risto Uusivirta                              43.54    4.       43.54        4. 
            2 Anssi Koirikivi                              46.58    8.     1.30.52        5. 
            3 Riku Koirikivi                             1.12.10   13.     2.43.02       12. 
  13.    15 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                       2.43.47    +39.14 
            1 Teemu Kaksonen                               47.40   10.       47.40       10. 
            2 Jaakko Nyrhinen                            1.03.33   14.     1.51.13       14. 
            3 Heikki Istolahti                             52.34   12.     2.43.47       13. 
  14.     6 Ikaalisten Nouseva-Voima 3                                     3.07.27  +1.02.54 
            1 Jooseppi Kalliokoski                         44.49    6.       44.49        6. 
            2 Iivo Kotamäki                                46.29    5.     1.31.18        6. 
            3 Sami Siirilä                               1.36.09   14.     3.07.27       14. 
   -      8 Kankaanpään Suunnistajat 1                                        Hyl.           
            1 Elmeri Juura                                 46.39    9.       46.39        9. 
            2 Antti Malm                                    Hyl.                             
            3 Juha Huhtanen                                 Hyl.                             

D21

(5,7 + 5,8 + 5,8)

   1.    25 MS Parma 1                                                     2.17.49           
            1 Tuulia Viberg                                46.39    2.       46.39        2. 
            2 Laura Portin                                 46.53    1.     1.33.32        2. 
            3 Maija Sianoja                                44.17    1.     2.17.49        1. 
   2.    22 Kangasala SK 1                                                 2.22.20    +04.31 
            1 Netta Rajamäki                               45.38    1.       45.38        1. 
            2 Hanna Sivén                                  47.13    3.     1.32.51        1. 
            3 Maiju Oksanen                                49.29    3.     2.22.20        2. 
   3.    23 Koovee 1                                                       2.26.23    +08.34 
            1 Reetta Lakanen                               46.51    3.       46.51        3. 
            2 Karoliina Ukskoski                           47.12    2.     1.34.03        3. 
            3 Marjo Niittynen                              52.20    5.     2.26.23        3. 
   4.    26 Rasti-Kurikka 1                                                2.30.01    +12.12 
            1 Johanna Kriikkula                            51.58    5.       51.58        5. 
            2 Sanna Palomäki                               49.45    4.     1.41.43        4. 
            3 Suvi Heittola                                48.18    2.     2.30.01        4. 
   5.    21 IF Femman 1                                                    2.39.03    +21.14 
            1 Victoria Höstman                             48.15    4.       48.15        4. 
            2 Jonna Hakala                                 59.24    6.     1.47.39        5. 
            3 Olga Novikova                                51.24    4.     2.39.03        5. 
   6.    27 Rasti-Kurikka 2                                                2.59.23    +41.34 
            1 Annukka Siltakorpi                         1.08.14    7.     1.08.14        7. 
            2 Henna Autio                                  50.20    5.     1.58.34        6. 
            3 Kati Savinainen                            1.00.49    6.     2.59.23        6. 
   7.    28 Saarijärven Pullistus 1                                        3.56.43  +1.38.54 
            1 Minna Truhponen                            1.05.00    6.     1.05.00        6. 
            2 Aino Mäkelä                                1.22.03    7.     2.27.03        7. 
            3 Hanna Aho                                  1.29.40    8.     3.56.43        7. 
   8.    30 Suunta Jurva 1                                                 4.34.58  +2.17.09 
            1 Minerva Kamila                             1.15.59    8.     1.15.59        8. 
            2 Ulrika Kamila                              1.54.38    9.     3.10.37        8. 
            3 Heidi Korpela-Kamila                       1.24.21    7.     4.34.58        8. 
   -     24 Kuortaneen Kunto 1                                               Kesk.           
            1 Minna Kuoppala                             1.51.44    9.     1.51.44        9. 
            2 Maarit Kujanpää                            1.28.32    8.     3.20.16        9. 
            3 Riitta Kuoppala                              Kesk.                             

H110

(5,8 + 5,7 + 5,7)

   -     35 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                          Hyl.           
            1 Antti Hautalahti                             45.59    1.       45.59        1. 
            2 Tapio Kujala                                 42.51    1.     1.28.50        1. 
            3 Jussi Koski                                   Hyl.                             

D110

(4,6 + 4,8 + 4,8)

   1.    38 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                       2.57.21           
            1 Kaisa Pohtola                                55.54    1.       55.54        1. 
            2 Elisa Nivukoski                            1.13.20    1.     2.09.14        1. 
            3 Eija Keski-Säntti                            48.07    1.     2.57.21        1. 

H130

(4,9 + 4,8 + 4,8)

   1.    41 Lapuan Virkiä 1                                                2.25.43           
            1 Tero Viljanen                                41.36    1.       41.36        1. 
            2 Matti Kattelus                             1.00.15    3.     1.41.51        1. 
            3 Juha Sippola                                 43.52    1.     2.25.43        1. 
   2.    42 Rasti-Kurikka 1                                                2.29.40    +03.57 
            1 Jani Isoluoma                                48.05    2.       48.05        2. 
            2 Juha Uitto                                   56.10    2.     1.44.15        2. 
            3 Teemu Hauhia                                 45.25    2.     2.29.40        2. 
   3.    43 Suunta Jurva 1                                                 2.45.24    +19.41 
            1 Kai Kamila                                   56.11    3.       56.11        3. 
            2 Erkki Tamminen                               53.19    1.     1.49.30        3. 
            3 Juhani Ikola                                 55.54    3.     2.45.24        3. 

D130

(4,4 + 4,3 + 4,2)

   1.    46 Rasti-Kurikka 1                                                2.48.01           
            1 Leena Ojala                                  55.23    1.       55.23        1. 
            2 Kati Närvä                                   49.55    1.     1.45.18        1. 
            3 Päivi Mäkineste-Mäkelä                     1.02.43    1.     2.48.01        1. 

H150

(5,0 + 4,8 + 4,8)

   1.    50 Kokkolan Suunnistajat 1                                        2.19.12           
            1 Seppo Nurisalo                               55.16    3.       55.16        3. 
            2 Tommi Viitasaari                             42.42    2.     1.37.58        2. 
            3 Tuomas Hyyppä                                41.14    2.     2.19.12        1. 
   2.    53 Malax IF 1                                                     2.21.14    +02.02 
            1 Stefan Höstman                               42.43    1.       42.43        1. 
            2 Johan Holmback                               40.50    1.     1.23.33        1. 
            3 Leif Strandberg                              57.41    3.     2.21.14        2. 
   3.    54 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                       2.25.15    +06.03 
            1 Martti Kaksonen                              45.18    2.       45.18        2. 
            2 Kalevi Pollari                               58.54    4.     1.44.12        3. 
            3 Janne Nivukoski                              41.03    1.     2.25.15        3. 
   4.    52 Kuortaneen Kunto 1                                             3.01.43    +42.31 
            1 Heikki Ala-Honkola                         1.03.45    4.     1.03.45        4. 
            2 Ari Kolunsarka                               50.26    3.     1.54.11        4. 
            3 Antti Lassila                              1.07.32    4.     3.01.43        4. 

D150

(4,4 + 4,2 + 4,3)

   1.    55 Kauhavan Wisa 1                                                3.14.46           
            1 Tuija Katajamäki                             52.06    1.       52.06        1. 
            2 Tarja Lammi                                1.09.00    1.     2.01.06        1. 
            3 Minna Iso-Koivisto                         1.13.40    1.     3.14.46        1. 
   2.    56 Suunta Jurva 1                                                 4.15.56  +1.01.10 
            1 Seija Koskela                              1.19.03    2.     1.19.03        2. 
            2 Tarja Aalto                                1.37.35    2.     2.56.38        2. 
            3 Mari Mäkynen                               1.19.18    2.     4.15.56        2. 

H170

(4,3 + 4,1 + 4,2)

   1.    60 Rasti-Kurikka 1                                                2.01.31           
            1 Juha Rantoja                                 39.08    2.       39.08        2. 
            2 Aulis Hahtola                                41.31    1.     1.20.39        1. 
            3 Arvo Ahola                                   40.52    1.     2.01.31        1. 
   2.    61 Suunta Jurva 1                                                 2.05.27    +03.56 
            1 Hannu Tamminen                               38.49    1.       38.49        1. 
            2 Esa Kangasmäki                               44.27    2.     1.23.16        2. 
            3 Ilpo Toikkanen                               42.11    2.     2.05.27        2. 

D170

(3,5 + 3,5 + 3,4)

   1.    65 Kokkolan Suunnistajat 1                                        3.12.46           
            1 Sanna Sarkkinen-Vuorinen                     55.55    1.       55.55        1. 
            2 Anne Stoor                                 1.10.38    1.     2.06.33        1. 
            3 Kirsti Kattilakoski                        1.06.13    2.     3.12.46        1. 
   2.    66 Rastiketut 1                                                   3.39.10    +26.24 
            1 Anna-Maija Hautamäki                       1.23.39    2.     1.23.39        2. 
            2 Alli Elomaa                                1.11.56    2.     2.35.35        2. 
            3 Anne-Mari Hautamäki                        1.03.35    1.     3.39.10        2. 

H190

(4,3 + 4,3 + 4,3)

   1.    70 Alajärven Ankkurit 1                                           2.09.35           
            1 Timo Halla-Aho                               35.16    1.       35.16        1. 
            2 Heimo Joensuu                                52.58    4.     1.28.14        1. 
            3 Kalevi Kivipelto                             41.21    2.     2.09.35        1. 
   2.    75 Teuvan Rivakka 1                                               2.09.44    +00.09 
            1 Matti Rinne                                  38.52    3.       38.52        3. 
            2 Pekka Hakamäki                               49.24    2.     1.28.16        2. 
            3 Kaarlo Eno                                   41.28    3.     2.09.44        2. 
   3.    73 Laihian Luja 1                                                 2.17.28    +07.53 
            1 Jukka Nyystilä                               38.47    2.       38.47        2. 
            2 Pentti Kamila                              1.03.38    6.     1.42.25        5. 
            3 Pekka Patana                                 35.03    1.     2.17.28        3. 
   4.    76 Vetelin Urheilijat 1                                           2.19.03    +09.28 
            1 Sauli Joki                                   40.15    5.       40.15        5. 
            2 Martti Pihlajamaa                            56.03    5.     1.36.18        4. 
            3 Raimo Haapalehto                             42.45    4.     2.19.03        4. 
   5.    74 Närpes OK 1                                                    2.19.30    +09.55 
            1 Björn Forsén                                 45.04    6.       45.04        6. 
            2 Karl Gustav Norrgrann                        45.38    1.     1.30.42        3. 
            3 Brorgustav Borden                            48.48    5.     2.19.30        5. 
   6.    72 IF Femman 1                                                    2.50.02    +40.27 
            1 Torvald Haldin                               39.56    4.       39.56        4. 
            2 Håkan Kronberg                             1.13.26    7.     1.53.22        6. 
            3 Mauri Lähdekorpi                             56.40    7.     2.50.02        6. 
   7.    71 Alajärven Ankkurit 2                                           2.58.37    +49.02 
            1 Heikki Kujanpää                            1.15.55    7.     1.15.55        7. 
            2 Juhani Sillanpää                             49.36    3.     2.05.31        7. 
            3 Paavo Sillanpää                              53.06    6.     2.58.37        7. 

HD55

(4,8 + 4,8 + 4,8)

   1.    81 Rasti-Jussit 1                                                 3.51.07           
            1 Sakari Koskela                               41.59    1.       41.59        1. 
            2 Anni Rinta-Keturi                          1.21.46    1.     2.03.45        1. 
            3 Leevi Mutikainen                           1.47.22    2.     3.51.07        1. 
   2.    80 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                       4.53.39  +1.02.32 
            1 Terhi Kaksonen                             1.41.30    2.     1.41.30        2. 
            2 Aliina Vuorela                             1.32.57    2.     3.14.27        2. 
            3 Maija Sippola                              1.39.12    1.     4.53.39        2. 

HD45

(4,5 + 4,5 + 4,5)

   1.    88 Lapuan Virkiä 1                                                2.16.52           
            1 Sampo Sankelo                                55.50    7.       55.50        7. 
            2 Emmi Hietala                                 42.52    1.     1.38.42        1. 
            3 Juho Kangas                                  38.10    2.     2.16.52        1. 
   2.    86 Laihian Luja 1                                                 2.35.04    +18.12 
            1 Eemeli Kumara                                45.33    4.       45.33        4. 
            2 Iiris Karppi                               1.08.36    6.     1.54.09        2. 
            3 Matti Laasanen                               40.55    3.     2.35.04        2. 
   3.    93 Rasti-Jussit 1                                                 2.47.23    +30.31 
            1 Anna Ruokola                                 46.53    6.       46.53        6. 
            2 Emilia Melender                            1.16.50    8.     2.03.43        6. 
            3 Aapo Pasanen                                 43.40    4.     2.47.23        3. 
   4.    89 Lapuan Virkiä 2                                                3.20.05  +1.03.13 
            1 Juho Koivisto                                43.10    2.       43.10        2. 
            2 Eeva Peltola                               1.18.36    9.     2.01.46        4. 
            3 Jasper Mäki                                1.18.19    7.     3.20.05        4. 
   5.    85 Kokkolan Suunnistajat 3                                        4.16.25  +1.59.33 
            1 Robert  Biskop                             1.07.14   10.     1.07.14       10. 
            2 Greta Biskop                                 56.22    3.     2.03.36        5. 
            3 Patricia Biskop                            2.12.49   10.     4.16.25        5. 
   6.    83 Kokkolan Suunnistajat 1                                        4.25.35  +2.08.43 
            1 Milja Hyyppä                               1.07.26   11.     1.07.26       11. 
            2 Venla Venetjoki                            1.01.34    4.     2.09.00        7. 
            3 Liina Viitasaari                           2.16.35   11.     4.25.35        6. 
   7.    84 Kokkolan Suunnistajat 2                                        5.05.50  +2.48.58 
            1 Liina Hyyppä                               2.04.55   12.     2.04.55       12. 
            2 Ida Kattilakoski                           1.25.01   10.     3.29.56       10. 
            3 Matilda Myllymäki                          1.35.54    9.     5.05.50        7. 
   -     87 Laihian Luja 2                                                    Hyl.           
            1 Heikki Kumara                                58.09    8.       58.09        8. 
            2 Siiri Oikarainen                              Hyl.                             
            3 Jenna Viianen                                54.56    5.                       
   -     90 Närpes OK 1                                                       Hyl.           
            1 Frida Häggkvist                              58.41    9.       58.41        9. 
            2 Ludvig Nordin                              1.10.44    7.     2.09.25        8. 
            3 Felicia Krook                                 Hyl.                             
   -     91 OK Botnia 1                                                       Hyl.           
            1 Gustav Forsell                                Hyl.                             
            2 Amanda Hansén                                46.44    2.                       
            3 Mickel Forsell                               31.38    1.                       
   -     92 Pohjankyrön Rasti 1                                               Hyl.           
            1 Tiina Niemi                                  44.49    3.       44.49        3. 
            2 Veera Korpi                                   Hyl.                             
            3 Jaakko Niemi                               1.02.28    6.                       
   -     96 Rasti-Jussit 4                                                    Hyl.           
            1 Joonas Nelimarkka                             Hyl.                             
            2 Saku Helin                                 1.57.19   12.                       
            3 Juulia Nelimarkka                          1.35.34    8.                       
   -     98 Vetelin Urheilijat 1                                             Kesk.           
            1 Erika Niininen                               46.19    5.       46.19        5. 
            2 Oskari Rannila                             1.07.50    5.     1.54.09        2. 
            3 Venla Rannila                                Kesk.                             

HD35

   1.   131 Rasti-Jussit 1                                                   24.59           
            1 Aleksi Hauhia                                09.10    2.       09.10        2. 
            2 Minea Näsi                                   08.04    1.       17.14        1. 
            3 Ville Lemberg                                07.45    1.       24.59        1. 
   2.   127 Lapuan Virkiä 1                                                  26.28    +01.29 
            1 Sini Hietala                                 08.51    1.       08.51        1. 
            2 Lotta Nivukoski                              08.37    2.       17.28        2. 
            3 Peppi Sikkilä                                09.00    3.       26.28        2. 
   3.   129 Närpes OK 1                                                      33.40    +08.41 
            1 Johanna Häggkvist                            12.13    5.       12.13        5. 
            2 Lukas Kuuttinen                              10.56    3.       23.09        3. 
            3 Viktor Nordin                                10.31    5.       33.40        3. 
   4.   132 Rasti-Jussit 2                                                   34.16    +09.17 
            1 Nea Luhtasaari                               09.12    3.       09.12        3. 
            2 Aatu Muhonen                                 14.07    5.       23.19        4. 
            3 Matti Pitkänen                               10.57    6.       34.16        4. 
   5.   134 Rasti-Kurikka 1                                                  40.06    +15.07 
            1 Evena Laakso                                 12.28    6.       12.28        6. 
            2 Serafina Karjanlahti                         18.47    8.       31.15        6. 
            3 Sofia Karjanlahti                            08.51    2.       40.06        5. 
   6.   135 Rasti-Kurikka 2                                                  40.14    +15.15 
            1 Petra Isoluoma                               18.07    9.       18.07        9. 
            2 Irina Ojala                                  13.05    4.       31.12        5. 
            3 Kosti Karjanlahti                            09.02    4.       40.14        6. 
   7.   130 Närpes OK 2 2                                                    50.26    +25.27 
            1 Ellinor Halonen                              12.11    4.       12.11        4. 
            2 Hanna Sand                                   19.07    9.       31.18        7. 
            3 Viktor Krook                                 19.08    9.       50.26        7. 
   8.   133 Rasti-Jussit 3                                                   50.34    +25.35 
            1 Iiro Hauhia                                  17.34    8.       17.34        8. 
            2 Miko Ollikainen                              17.04    7.       34.38        8. 
            3 Anton Lemberg                                15.56    8.       50.34        8. 
   9.   136 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                         52.05    +27.06 
            1 Sara Pohtola                                 24.13   10.       24.13       10. 
            2 Viljami Valli                                16.48    6.       41.01       10. 
            3 Atte Rajamäki                                11.04    7.       52.05        9. 
  10.   128 Lapuan Virkiä 2                                                  54.24    +29.25 
            1 Emilia Välimäki                              15.19    7.       15.19        7. 
            2 Matilda Suokko                               19.43   10.       35.02        9. 
            3 Elviira Taskinen                             19.22   10.       54.24       10. 

HD30

   1.   113 Närpes OK 1                                                      37.18           
            1 Alvin Nordin                                 10.39    3.       10.39        3. 
            2 Jakob Gulin                                  12.50    2.       23.29        1. 
            3 Inez Sandberg                                13.49    4.       37.18        1. 
   2.   123 Ylistaron Kilpa-Veljet 1                                         40.55    +03.37 
            1 Siiri Nivukoski                              17.30   12.       17.30       12. 
            2 Juuso Koski                                  13.20    3.       30.50        9. 
            3 Aaro Hölsö                                   10.05    1.       40.55        2. 
   3.   114 Närpes OK 2                                                      40.58    +03.40 
            1 Jonatan Sand                                 10.17    2.       10.17        2. 
            2 Lea Snickars                                 16.42    9.       26.59        6. 
            3 Linus Langels                                13.59    5.       40.58        3. 
   4.   116 Pohjankyrön Rasti 1                                              41.09    +03.51 
            1 Venla Saari                                  13.09    8.       13.09        8. 
            2 Sanni Korpi                                  10.33    1.       23.42        3. 
            3 Siiri Niemi                                  17.27   14.       41.09        4. 
   5.   108 Kaustisen Pohjan-Veikot 1                                        41.17    +03.59 
            1 Sisu Peltoniemi                              10.16    1.       10.16        1. 
            2 Atte Löfbacka                                13.20    3.       23.36        2. 
            3 Sulo Peltoniemi                              17.41   15.       41.17        5. 
   6.   111 Lapuan Virkiä 1                                                  41.46    +04.28 
            1 Leevi Paloniemi                              11.36    7.       11.36        7. 
            2 Lauri Suokko                                 18.08   10.       29.44        8. 
            3 Veeti Noponen                                12.02    2.       41.46        6. 
   7.   117 Rasti-Jussit 1                                                   41.52    +04.34 
            1 Eetu  Muhonen                                10.46    4.       10.46        4. 
            2 Maija Rajala                                 14.01    7.       24.47        4. 
            3 Moona Ollikainen                             17.05   13.       41.52        7. 
   8.   115 Närpes OK 3                                                      42.56    +05.38 
            1 Isak Hertsbacka                              13.21    9.       13.21        9. 
            2 Valter Långell                               15.05    8.       28.26        7. 
            3 Fanny Lindqvist                              14.30    6.       42.56        8. 
   9.   112 Lapuan Virkiä 2                                                  47.26    +10.08 
            1 Nanna Nivukoski                              17.28   11.       17.28       11. 
            2 Fanni Kero                                   13.24    5.       30.52       10. 
            3 Iines Sikkilä                                16.34   12.       47.26        9. 
  10.   105 Kauhajoen Karhu 1                                                49.45    +12.27 
            1 Viljami Heikka                               10.52    5.       10.52        5. 
            2 Elmeri Turunen                               22.29   16.       33.21       11. 
            3 Verneri Turunen                              16.24   11.       49.45       10. 
  11.   125 Ylistaron Kilpa-Veljet 3                                         50.37    +13.19 
            1 Paavo Frusti                                 11.03    6.       11.03        6. 
            2 Jonna Riihimäki                              13.59    6.       25.02        5. 
            3 Eino Heikkilä                                25.35   19.       50.37       11. 
  12.   121 Rasti-Kurikka 1                                                  54.17    +16.59 
            1 Fiia Karjanlahti                             22.42   15.       22.42       15. 
            2 Elli Pihlaja                                 18.11   11.       40.53       13. 
            3 Joakim  Savinainen                           13.24    3.       54.17       12. 
  13.   110 Kuortaneen Kunto 1                                               55.28    +18.10 
            1 Piitu Kiviniemi                              22.39   14.       22.39       14. 
            2 Tuulia Kujanpää                              18.11   11.       40.50       12. 
            3 Emilia Korkonen                              14.38    7.       55.28       13. 
  14.   118 Rasti-Jussit 2                                                 1.02.55    +25.37 
            1 Emil Ruusunen                                28.01   17.       28.01       17. 
            2 Kerttu Rajala                                19.37   13.       47.38       16. 
            3 Onni Fränti                                  15.17    8.     1.02.55       14. 
  15.   107 Kauhavan Wisa 1                                                1.04.13    +26.55 
            1 Kira Lammi                                   13.41   10.       13.41       10. 
            2 Susanna Peltoluhta                           31.11   20.       44.52       15. 
            3 Aino Peltoluhta                              19.21   16.     1.04.13       15. 
  16.   120 Rasti-Jussit 4                                                 1.05.43    +28.25 
            1 Eveliina Mutikainen                          20.28   13.       20.28       13. 
            2 Linnea Lemberg                               22.44   18.       43.12       14. 
            3 Bea Jokiaho                                  22.31   17.     1.05.43       16. 
  17.   109 Kortesjärven Järvi-Veikot 1                                    1.06.30    +29.12 
            1 Maija Isomäki                                28.04   19.       28.04       19. 
            2 Venla Suomela                                22.34   17.       50.38       19. 
            3 Vilma Suomela                                15.52   10.     1.06.30       17. 
  18.   124 Ylistaron Kilpa-Veljet 2                                       1.08.42    +31.24 
            1 Jasmin Nivukoski                             27.25   16.       27.25       16. 
            2 Helka Keski-Säntti                           25.45   19.       53.10       20. 
            3 Topias Vuorela                               15.32    9.     1.08.42       18. 
  19.   119 Rasti-Jussit 3                                                 1.11.32    +34.14 
            1 Rene Rantasalo                               28.08   20.       28.08       20. 
            2 Enni Kataja                                  20.00   14.       48.08       17. 
            3 Roope Rantasalo                              23.24   18.     1.11.32       19. 
  20.   122 Rasti-Kurikka 2                                                1.15.03    +37.45 
            1 Juulia Saari                                 28.02   18.       28.02       18. 
            2 Juho Saari                                   21.07   15.       49.09       18. 
            3 Iisakki Kohtanen                             25.54   20.     1.15.03       20.