LINKIT :
Kiitokset!
TULOKSET - Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti 4.6.2017
Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti: Ilmoittautuneet seuroittain
Lakeuden viesti: Ratamestarin lausunto
Lakeuden viestin valvojan lausunto
Lakeuden viestin kilpailuohjeet
Lakeuden viesti pelastussuunnitelma
Kilpailukutsu Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti
Kuvia kisamaastosta 3.06.17


Lakeuden viesti ja Rastifyrry-viesti: Ilmoittautuneet sarjoittain

Lakeuden viesti ja rastifyrry-viesti: 4.6.2017 Jouppilanvuori, Rasti-Jussit

Ilmoittautuneet

H21

joukkueita: 15

1    Hiidenkiertäjät 1                  
     Jenny Patana, 226587               
     Tomi Närvä, 183010                 
     Mikko Patana, 502272               
2    IF Femman 1                        
     Matias Lund, 80146                 
     Anders Bäckström, 169539           
     Jens Jern, 232520                  
3    IF Femman 2                        
     Viljam Grahn, 169028               
     Robin Bäckström, 204166            
     Staffan Järn, 186555               
4    Ikaalisten Nouseva-Voima 1         
     Vesa Taanila, 201255               
     Tero Linnainmaa, 191025            
     Mikko Knuuttila, 169059            
5    Ikaalisten Nouseva-Voima 2         
     Teemu Oksanen, 222896              
     Juha Luoma, 74198                  
     Konsta Vanhanen, 194036            
6    Ikaalisten Nouseva-Voima 3         
     Jooseppi Kalliokoski, 203926       
     Iivo Kotamäki, 179661              
     Sami Siirilä, 209191               
7    Kangasala SK 1                     
     Jaakko Istolahti, 195224           
     Mikko Hölli, 191513                
     Topias Tiainen, 202098             
8    Kankaanpään Suunnistajat 1         
     Elmeri Juura, 42343                
     Antti Malm, 142450                 
     Juha Huhtanen, 500931              
9    Lapuan Virkiä 1                    
     Ari-Pekka Joensuu, 93076           
     Antton Sankelo, 501902             
     Aleksi Lammi, 190095               
10   RasTiimi 1                         
     Risto Uusivirta, 90880             
     Anssi Koirikivi, 74481             
     Riku Koirikivi, 196235             
11   Rasti-Kurikka 1                    
     Eero Markkila, 202115              
     Antti Iivari, 154881               
     Antti Hemminki, 153868             
12   Suunta Jyväskylä 1                 
     Marko Tölli, 197460                
     Lauri Pohjola, 214208              
     Matti Alonen, 503757               
13   Vaajakosken Terä 1                 
     Lauri Oikarinen, 205625            
     Petteri Huikko, 500983             
     Juha Sorvisto, 215118              
14   Vaajakosken Terä 2                 
     Petri Saari, 501442                
     Teemu Karjalainen, 208411          
     Timo Joensuu, 502061               
15   Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Teemu Kaksonen, 198791             
     Jaakko Nyrhinen, 191191            
     Heikki Istolahti, 203201           

D21

joukkueita: 9

21   IF Femman 1                        
     Victoria Höstman, 503266           
     Jonna Hakala, 177170               
     Olga Novikova, 167694              
22   Kangasala SK 1                     
     Netta Rajamäki, 215707             
     Hanna Sivén, 217288                
     Maiju Oksanen, 195226              
23   Koovee 1                           
     Reetta Lakanen, 182859             
     Karoliina Ukskoski, 500094         
     Marjo Niittynen, 191537            
24   Kuortaneen Kunto 1                 
     Minna Kuoppala, 502816             
     Maarit Kujanpää, 82745             
     Riitta Kuoppala, 202670            
25   MS Parma 1                         
     Tuulia Viberg, 199833              
     Laura Portin, 190337               
     Maija Sianoja, 226309              
26   Rasti-Kurikka 1                    
     Johanna Kriikkula, 161092          
     Sanna Palomäki, 84811              
     Suvi Heittola, 226365              
27   Rasti-Kurikka 2                    
     Annukka Siltakorpi, 226998         
     Henna Autio, 52736                 
     Kati Savinainen, 228210            
28   Saarijärven Pullistus 1            
     Minna Truhponen, 235124            
     Aino Mäkelä, 189397                
     Hanna Aho, 122177                  
30   Suunta Jurva 1                     
     Minerva Kamila, 142347             
     Ulrika Kamila, 0                   
     Heidi Korpela-Kamila, 201404       

H110

joukkueita: 3

34   Kaustisen Pohjan-Veikot 1          
     Pasi Pesola, 503277                
     Vesa Peltoniemi, 193232            
     Sami Löfbacka, 201661              
35   Närpes OK 1                        
     Christoffer Smeds, 228948          
     Kenneth Smeds, 218691              
     Mats Nordin, 218814                
36   Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Antti Hautalahti, 41981            
     Tapio Kujala, 197544               
     Jussi Koski, 229954                

D110

joukkueita: 1

39   Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Kaisa Pohtola, 41975               
     Elisa Nivukoski, 191386            
     Eija Keski-Säntti, 210853          

H130

joukkueita: 3

42   Lapuan Virkiä 1                    
     Tero Viljanen, 46299               
     Matti Kattelus, 215628             
     Juha Nivukoski, 80074              
43   Rasti-Kurikka 1                    
     Jani Isoluoma, 216192              
     Juha Uitto, 231234                 
     Teemu Hauhia, 50239                
44   Suunta Jurva 1                     
     Kai Kamila, 411991                 
     Erkki Tamminen, 150703             
     Juhani Ikola, 500196               

D130

joukkueita: 1

47   Rasti-Kurikka 1                    
     Leena Ojala, 152974                
     Kati Närvä, 77879                  
     Päivi Mäkineste-Mäkelä, 191841     

H150

joukkueita: 4

51   Kokkolan Suunnistajat 1            
     Seppo Nurisalo, 223267             
     Tommi Viitasaari, 216336           
     Tuomas Hyyppä, 48262               
53   Kuortaneen Kunto 1                 
     Heikki Ala-Honkola, 190467         
     Ari Kolunsarka, 44893              
     Antti Lassila, 501933              
54   Malax IF 1                         
     Stefan Höstman, 502065             
     Johan Holmback, 201128             
     Leif Strandberg, 230054            
55   Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Martti Kaksonen, 54596             
     Kalevi Pollari, 208708             
     Janne Nivukoski, 41976             

D150

joukkueita: 2

57   Kauhavan Wisa 1                    
     Tuija Katajamäki, 199958           
     Tarja Lammi, 191438                
     Minna Iso-Koivisto, 177369         
58   Suunta Jurva 1                     
     Seija Koskela, 177987              
     Tarja Aalto, 50197                 
     Mari Mäkynen, 50194                

H170

joukkueita: 2

61   Rasti-Kurikka 1                    
     Juha Rantoja, 50417                
     Aulis Hahtola, 195367              
     Arvo Ahola, 82266                  
62   Suunta Jurva 1                     
     Hannu Tamminen, 138061             
     Esa Kangasmäki, 190024             
     Ilpo Toikkanen, 193733             

D170

joukkueita: 2

66   Kokkolan Suunnistajat 1            
     Sanna Sarkkinen-Vuorinen, 193861   
     Anne Stoor, 190426                 
     Kirsti Kattilakoski, 231172        
67   Rastiketut 1                       
     Anna-Maija Hautamäki, 154036       
     Alli Elomaa, 40308                 
     Anne-Mari Hautamäki, 169797        

H190

joukkueita: 7

71   Alajärven Ankkurit 1               
     Timo Halla-Aho, 76629              
     Heimo Joensuu, 222235              
     Kalevi Kivipelto, 53820            
72   Alajärven Ankkurit 2               
     Heikki Kujanpää, 218813            
     Juhani Sillanpää, 135770           
     Unto Kortesalmi, 40423             
73   IF Femman 1                        
     Torvald Haldin, 181914             
     Håkan Kronberg, 183498             
     Mauri Lähdekorpi, 50064            
74   Laihian Luja 1                     
     Jukka Nyystilä, 198789             
     Pentti Kamila, 126194              
     Pekka Patana, 201752               
75   Närpes OK 1                        
     Björn Forsén, 175186               
     Karl Gustav Norrgrann, 211117      
     Mats Svedström, 235025             
76   Teuvan Rivakka 1                   
     Matti Rinne, 52154                 
     Pekka Hakamäki, 42498              
     Kaarlo Eno, 222240                 
77   Vetelin Urheilijat 1               
     Sauli Joki, 50672                  
     Martti Pihlajamaa, 57902           
     Raimo Haapalehto, 117900           

D190


HD55

joukkueita: 2

81   Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Terhi Kaksonen, 231210             
     Aliina Vuorela, 192064             
     Maija Sippola, 236179              
82   Rasti-Jussit 1                     
     Sakari Koskela, 203176             
     Vacant                             
     Vacant                             

HD45

joukkueita: 16

84   Kokkolan Suunnistajat 1            
     Milja Hyyppä, 192013               
     Venla Venetjoki, 186801            
     Liina Viitasaari, 177658           
85   Kokkolan Suunnistajat 2            
     Liina Hyyppä, 188440               
     Ida Kattilakoski, 235472           
     Matilda Myllymäki, 207364          
86   Kokkolan Suunnistajat 3            
     Robert  Biskop, 206877             
     Greta Biskop, 195429               
     Patricia Biskop, 227082            
87   Laihian Luja 1                     
     Eemeli Kumara, 187667              
     Iiris Karppi, 182308               
     Matti Laasanen, 126330             
88   Laihian Luja 2                     
     Heikki Kumara, 187662              
     Siiri Oikarainen, 190244           
     Jenna Viianen, 218921              
89   Lapuan Virkiä 1                    
     Sampo Sankelo, 501906              
     Emmi Hietala, 501871               
     Juho Kangas, 101401                
90   Lapuan Virkiä 2                    
     Juho Koivisto, 203173              
     Eeva Peltola, 146153               
     Jasper Mäki, 312847                
91   Närpes OK 1                        
     Frida Häggkvist, 193037            
     Ludvig Nordin, 197488              
     Felicia Krook, 199583              
92   OK Botnia 1                        
     Gustav Forsell, 229837             
     Amanda Hansén, 503424              
     Mickel Forsell, 213870             
93   Pohjankyrön Rasti 1                
     Tiina Niemi, 214102                
     Veera Korpi, 189669                
     Jaakko Niemi, 50300                
94   Rasti-Jussit 1                     
     Anna Ruokola, 226527               
     Emilia Melender, 215430            
     Aapo Pasanen, 191937               
95   Rasti-Jussit 2                     
     Ville Pitkänen, 202649             
     Anni Nuuttila, 169172              
     Markus Konttinen, 182804           
96   Rasti-Jussit 3                     
     Anni Rinta-Keturi, 203855          
     Leevi Mutikainen, 503406           
     Vacant                             
97   Rasti-Jussit 4                     
     Joonas Nelimarkka, 187677          
     Saku Helin, 502792                 
     Juulia Nelimarkka, 216234          
98   Rasti-Jussit 5                     
     Vacant                             
     Vacant                             
     Vacant                             
99   Vetelin Urheilijat 1               
     Erika Niininen, 206713             
     Oskari Rannila, 501037             
     Venla Rannila, 500452              

HD35

joukkueita: 10

127  Lapuan Virkiä 1                    
     Sini Hietala, 191654               
     Lotta Nivukoski, 208301            
     Peppi Sikkilä, 215402              
128  Lapuan Virkiä 2                    
     Emilia Välimäki, 221529            
     Matilda Suokko, 181744             
     Elviira Taskinen, 229884           
129  Närpes OK 1                        
     Johanna Häggkvist, 205126          
     Lukas Kuuttinen, 190404            
     Viktor Nordin, 197400              
130  Närpes OK 2 2                      
     Ellinor Halonen, 204870            
     Hanna Sand, 218647                 
     Viktor Krook, 199584               
131  Rasti-Jussit 1                     
     Aleksi Hauhia, 181000              
     Minea Näsi, 226335                 
     Ville Lemberg, 181897              
132  Rasti-Jussit 2                     
     Nea Luhtasaari, 210215             
     Aatu Muhonen, 227879               
     Matti Pitkänen, 208069             
133  Rasti-Jussit 3                     
     Iiro Hauhia, 182521                
     Miko Ollikainen, 231312            
     Vacant                             
134  Rasti-Kurikka 1                    
     Evena Laakso, 236596               
     Serafina Karjanlahti, 177092       
     Sofia Karjanlahti, 234948          
135  Rasti-Kurikka 2                    
     Petra Isoluoma, 189773             
     Irina Ojala, 145925                
     Kosti Karjanlahti, 202888          
136  Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Sara Pohtola, 192867               
     Viljami Valli, 0                   
     Atte Rajamäki, 184965              

HD30

joukkueita: 21

105  Kauhajoen Karhu 1                  
     Viljami Heikka, 214973             
     Elmeri Turunen, 235461             
     Verneri Turunen, 199028            
106  Kauhajoen Karhu 2                  
     Miina-Liisa Yli-Kokko, 500540      
     Saara Yli-Kokko, 500539            
     Elisa Riihonen, 234936             
107  Kauhavan Wisa 1                    
     Kira Lammi, 500541                 
     Susanna Peltoluhta, 236062         
     Aino Peltoluhta, 232526            
108  Kaustisen Pohjan-Veikot 1          
     Sisu Peltoniemi, 193237            
     Atte Löfbacka, 95950               
     Sulo Peltoniemi, 193234            
109  Kortesjärven Järvi-Veikot 1        
     Maija Isomäki, 216261              
     Venla Suomela, 216404              
     Vilma Suomela, 216157              
110  Kuortaneen Kunto 1                 
     Piitu Kiviniemi, 169385            
     Tuulia Kujanpää, 197425            
     Emilia Korkonen, 232349            
111  Lapuan Virkiä 1                    
     Leevi Paloniemi, 202653            
     Lauri Suokko, 181735               
     Veeti Noponen, 228106              
112  Lapuan Virkiä 2                    
     Nanna Nivukoski, 144622            
     Fanni Kero, 231908                 
     Iines Sikkilä, 229830              
113  Närpes OK 1                        
     Alvin Nordin, 205132               
     Jakob Gulin, 218698                
     Inez Sandberg, 218920              
114  Närpes OK 2                        
     Jonatan Sand, 218648               
     Lea Snickars, 218655               
     Linus Langels, 228793              
115  Närpes OK 3                        
     Isak Hertsbacka, 228736            
     Valter Långell, 228019             
     Fanny Lindqvist, 228118            
116  Pohjankyrön Rasti 1                
     Venla Saari, 236178                
     Sanni Korpi, 202898                
     Siiri Niemi, 177345                
117  Rasti-Jussit 1                     
     Eetu  Muhonen, 227986              
     Maija Rajala, 231557               
     Moona Ollikainen, 231310           
118  Rasti-Jussit 2                     
     Emil Ruusunen, 191157              
     Kerttu Rajala, 230055              
     Onni Fränti, 221886                
119  Rasti-Jussit 3                     
     Rene Rantasalo, 237071             
     Enni Kataja, 234950                
     Roope Rantasalo, 221854            
120  Rasti-Jussit 4                     
     Eveliina Mutikainen, 40224         
     Linnea Lemberg, 186537             
     Bea Jokiaho, 186538                
121  Rasti-Kurikka 1                    
     Fiia Karjanlahti, 216312           
     Elli Pihlaja, 237048               
     Joakim  Savinainen, 207142         
122  Rasti-Kurikka 2                    
     Juulia Saari, 158792               
     Juho Saari, 161632                 
     Iisakki Kohtanen, 204139           
123  Ylistaron Kilpa-Veljet 1           
     Siiri Nivukoski, 220875            
     Juuso Koski, 192047                
     Aaro Hölsö, 228158                 
124  Ylistaron Kilpa-Veljet 2           
     Jasmin Nivukoski, 191983           
     Helka Keski-Säntti, 229764         
     Topias Vuorela, 144517             
125  Ylistaron Kilpa-Veljet 3           
     Paavo Frusti, 0                    
     Jonna Riihimäki, 93757             
     Eino Heikkilä, 203874