Koululaiskilpailujen tulokset ke 17.5. Uimahalli-urheilutalo

Koululaiskilpailut vietiin tänään läpi uimahalli-urheilutalon maastoissa ja iso joukko innokkaita suunnistajia oli kisaamassa. Kiitos kilpailijoille, kouluille ja kökkäväelle!

Mikäli kisasta syttyi into suunnistukseen harrastuksena, suunnistuskerhoon mahtuu vielä! Lisätietoja täältä!

Alla tulokset. Puuttuvista rasteista on lasten sääntöjen mukaisesti laitettu 10 min aikasakko.

—-

T 3 lk RR

(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Rajala Maija PAJ 07.01
2. Rajala Kerttu PAJ 07.53 +00.52
3. Viinonen Julia KÄR 08.05 +01.04
4. Viinonen Sara KÄR 08.16 +01.15
5. Viinonen Venla KÄR 08.32 +01.31
6. Korkiavuori Saimi AS 08.46 +01.45
7. Myllykoski Roosa TOP 08.52 +01.51
8. Nivukoski Siiri TOP 08.57 +01.56
9. Mutikainen Eveliina TOU 08.59 +01.58
10. Nivukoski Jasmin TOP 09.20 +02.19
11. Joensuu Sanni TÖR 09.23 +02.22
12. Kivineva Kaisu K-M 09.28 +02.27
13. Eronen Victoria K-M 09.30 +02.29
14. Kataja Enni VAL 09.39 +02.38
16. Hautanen Milla TÖR 10.36 +03.35
15. Setälä Heta K-M 10.31 +03.30
17. Mäki Nila K-M 11.36 +04.35
18. Koivusalo Amanda TOP 13.05 +06.04
19. Viitamäki Pinja K-M 13.49 +06.48
20. Järvinen Aino NIE 13.54 +06.53
21. Rautava Milena TÖR 14.33 +07.32
21. Panula Lilja NIE 14.33 +07.32
23. Havi Karol K-M 15.46 +08.45
24. Karjanlahti Elsi NIE 16.26 +09.25
25. Vilmonen Essi NIE 18.32 +11.31

P 3 lk RR

(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Vuorela Topias K-M 05.38
2. Hietamäki Matias ALA 06.01 +00.23
3. Friman Lukas TÖR 06.05 +00.27
4. Hirvensalo Eetu TÖR 06.25 +00.47
5. Tavast Oskari TÖR 06.43 +01.05
6. Mäkinen Nooa K-M 06.48 +01.10
7. Loukola Santeri K-M 07.18 +01.40
8. Mäkelä Juho TOU 07.26 +01.48
9. Tuovinen Niko AS 07.31 +01.53
10. Gröhn Eetioskari K-M 07.39 +02.01
11. Koski Juuso TOP 08.10 +02.32
12. Laitila Miiko TOP 08.24 +02.46
13. Ranta-Panula Iivari K-M 08.26 +02.48
14. Vuorela Teemu K-M 08.29 +02.51
15. Jaakkonen Aatu AS 08.37 +02.59
16. Jokinen Otto K-K 08.51 +03.13
17. Pykälämäki Aleksi TÖR 09.13 +03.35
18. Yliluoma Atso TOP 09.24 +03.46
19. Kasari Juho NIE 09.30 +03.52
20. Stenbacka Aleksi AS 09.48 +04.10
21. Haukkala Joosua NIE 10.09 +04.31
22. Saikkonen Verneri AS 10.46 +05.08
23. Saari Justus AS 11.33 +05.55
24. Saikkonen Eevert AS 12.24 +06.46
25. Koivusalo Niklas NIE 12.54 +07.16
26. Hietikko Jami NIE 14.31 +08.53
27. Mäkelä Rasmus NIE 14.58 +09.20

T 4lk RR

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Luhtasaari Nea ALA 05.14
2. Pohtola Sara K-M 06.18 +01.04
3. Lähdesluoma Lilja LIN 06.37 +01.23
4. Riihimäki Jonna TOP 06.39 +01.25
5. Kellosaari Karla NIE 07.08 +01.54
6. Mäkinen Verna NIE 07.29 +02.15
7. Kärnä Elli AS 08.29 +03.15
8. Aaltonen Aino AS 08.47 +03.33
9. Haapasalmi Siiri LIN 08.49 +03.35
10. Mylläri Annukka AS 09.30 +04.16
11. Karhu Viivi TOP 09.35 +04.21
12. Hyytinen Emilia LIN 09.42 +04.28
13. Fält Anni-Lotta LIN 10.20 +05.06
14. BeeMeh LIN 10.28 +05.14
15. Korkeamäki Rita AS 10.29 +05.15
16. Jalava Ronja NIE 10.56 +05.42

P 4 lk RR

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hauhia Aleksi MAR 05.15
2. Hölsö Aaro AS 05.50 +00.35
3. Kajaala Joona K-M 06.16 +01.01
4. Riippi Lari NIE 06.44 +01.29
5. Koski Juho TOP 06.54 +01.39
6. Piuhola Juho AS 07.41 +02.26
7. Pitkälä Eerik NIE 07.55 +02.40
8. Virta Rewpe AS 08.11 +02.56
9. Niemelä Juha LIN 08.23 +03.08
10. Haapa-aho Nino LIN 08.24 +03.09
11. Plattonen Jesse K-M 08.41 +03.26
12. Aarnio Ahti AS 09.43 +04.28
13. Nivukoski Juho TOP 10.33 +05.18
14. Takala Lauri K-M 13.14 +07.59
15. Luuri Aapo NIE 13.29 +08.14
16. Keväänranta Daniel K-M 14.26 +09.11

T 5 lk TR

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hietamäki Sini ALA 06.45
2. Näsi Minea TAN 07.27 +00.42
3. Mäkinen Aada ALA 10.52 +04.07
4. Bisci Kinga LIN 13.18 +06.33
5. Ojaniemi Milja TOP 16.13 +09.28
6. Alanen Jenna LIN 32.24 +25.39

P 5 lk TR

(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Lemberg Ville ALA 05.35
2. Mäenpää Matias AS 06.37 +01.02
3. Nivukoski Topi TOP 06.47 +01.12
4. Karhunen Juho K-M 07.18 +01.43
5. Mäkinen Eevert K-M 08.29 +02.54
6. Kallioväli Juuso K-M 08.42 +03.07
7. Viinamäki Santeri NIE 09.14 +03.39
8. Valli Viljami K-M 09.41 +04.06
9. Jokinen Paavo K-M 09.53 +04.18
10. Heiska Samuel TOP 12.11 +06.36
11. Mäkelä Miika AS 18.23 +12.48
12. Louko Elias K-M 19.36 +14.01
13. Västi Juho K-M 20.28 +14.53
14. Kohtala Rasmus NIE 31.03 +25.28

P 6 lk TR

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hauhia Iiro MAR 06.05
2. Pajuranta Teemu ALA 07.16 +01.11
3. Lehtioja Lauri ALA 07.37 +01.32
4. Fält Jere ALA 07.38 +01.33
5. Sivula Miiko K-M 08.24 +02.19
6. Rajamäki Kalle K-M 09.41 +03.36
7. Sauramäki Jooel ALA 10.03 +03.58
8. Keski-Ikkala Veeti ALA 17.22 +11.17
9. Huhtikangas Elmeri ALA 18.06 +12.01
10. Mylläri Tuukka AS 19.25 +13.20
11. Mäenpää Lauri AS 19.40 +13.35
12. Zerfa Muhamed K-M 20.37 +14.32
13. Vettenranta Tuomas ALA 21.14 +15.09
14. Vainionpää Aatu ALA 21.21 +15.16
15. Kemppainen Topi ALA 30.49 +24.44
16. Tuisku Vili-Verneri ALA 31.53 +25.48

T 6 lk TR

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Vanninen Sandra LIN 10.41



Päivitetty: 17.05.17, Noona Pihlajaniemi